Доценко Олександр Сергійович – доктор юридичних наук, професор, полковник поліції, народився в місті Вінниця. З 1993 року навчався в Одеському інституті внутрішніх справ Міністерства внутрішніх справ України, після закінчення в 1996 році працював у Вінницькому міському управлінні УМВС України у Вінницькій області. З 1997 року по 2000 рік навчався на факультеті підготовки управлінських кадрів Національної академії внутрішніх справ України, яку закінчив з відзнакою. У подальшому працював на керівних посадах у Вінницькому міському відділі УМВС України у Вінницькій області. Навчався в ад’юнктурі Національної академії внутрішніх справ України та захистив дисертаційне дослідження на тему: «Організація управління міліцією громадської безпеки в сучасних умовах» в 2003 році. В грудні 2020 року успішно захистив докторську дисертацію на тему: «Адміністративно-правовий механізм забезпечення протидії організованій злочинності в Україні: концептуальні підходи». В квітні 2008 року отримав вчене звання доцент по кафедрі управління в органах внутрішніх справ, а в листопаді 2021 року отримав вчене звання професора по кафедрі публічного управління та адміністрування Національної академії внутрішніх справ.

З грудня 2002 року займається науково-педагогічною діяльністю в Національній академії внутрішніх справ України на посадах: викладача кафедри теорії та практики управління ОВС; старшого викладача кафедри проблем управління; доцента кафедри управління в ОВС; професора кафедри управління та роботи з персоналом, а з липня 2016 року по вересень 2018 року завідувач кафедри управління та роботи з персоналом. З вересня 2018 року призначений у практичні підрозділи Національної поліції на посаду старшого інспектора Ситуаційного відділу Управління організаційно-аналітичного забезпечення та оперативного реагування Головного управління Національної поліції у місті Києві та продовжував працювати за сумісництвом професором кафедри публічного управління та адміністрування Національної академії внутрішніх справ. З жовтня 2020 року по теперішній час професор кафедри публічного управління та адміністрування Національної академії внутрішніх справ. В 2014 році приймав участь в Антитерористичній операції в Донецькій та Луганській областях.

Є автором монографії «Протидія організованій злочинності в Україні: адміністративно-правовий механізм» 2020 р. і співавтором монографії «Судовий контроль за діяльністю публічної адміністрації в Україні: теорія та практика» 2017 р. та 5 навчальних посібників: «Управління у сфері правоохоронної діяльності» 2005 р.; «Управління правоохоронними органами» 2006 р.; «Теорія управління в органах внутрішніх справ» 2007 р.; «Стратегічне управління органами внутрішніх справ» 2010 р.; «Організація роботи керівника міськрайліноргану внутрішніх справ України: управлінський та психологічний аспект» 2014 р. та має понад 85 друкованих наукових праць у сфері управлінської діяльності правоохоронних органів та протидії організованій злочинності в Україні.